ASUS GX800VH | Herní notebook za 199 990 Kč | Závěrečné hodnocení 40% (zklamání)

Jak jsem slíbil, nyní přichází závěrečné hodnocení nejdražšího herního notebooku ASUS GX800VH, který se aktuálně prodává za 199 990 Kč.

Notebook bohužel hodnotím velice slabě a i s přihlédnutím k velkému výkonu mu dávám s odřenýma ušima 40%, protože dojem z notebooku kazí nepovedené dílenské zpracování.

Přestože byl notebook označován jako „kovový“, tak je ve skutečnosti především plastový jen s určitými místy potaženými plíškem. Plasty pak působí celkem nepovedeně, levně a nepěkně.

Bohužel nejvíc se nekvalitní dílenská práce projevila u displaye, kde v rozích prosvítá světlo z podsvícení, což je u notebooku této cenové kategorie absolutně neodpustitelné! Takový nedostatek mi vadí i u levných notebooků „na Facebook“, které kupuji třeba pro příbuzné a známé za pár tisíc. Něco takového vypustit u notebooku s cenou automobilu – to už je skoro zločin :-).

Stejně tak se nekvalitní dílenské zpracování podepsalo i na klávesnici, kde klávesy nejsou podsvícené rovnoměrně a u některých svítí třeba jen polovina klávesy (např. pravý Enter, měl podsvícené jenom „ter“).

Nedůvěryhodně na mě působily i panty a tlačítko pro odpojení dokovací stanice a raději ani nebudu domýšlet co by dělalo kdyby bylo pársetkrát použito.

Chyb, které mi vadily bylo víc a všechny ani nemohu zmínit, ale notebook trpěl i na chyby řízení napájení (viz zasekané GTA 5 při krátkém odpojení baterie, kdy se celý systém viditelně zadřel i po násilném ukončení hry).

Proto jsem se rozhodl notebook vrátit do obchodu, kde jsem jel koupil, v zákonné 14 denní lhůtě. Jak uvidíte v dalším videu, tady nastaly také potíže 🙂

Osobně tedy tento notebook nemůžu doporučit a Asus by udělal nejlépe, kdyby GX800VH stáhl z linek, skladů i obchodů, vymazal jej z nabídky a doufal, že se na to co nejrychleji zapomene 🙂

Celá tahle záležitost je pro mě jedno velké zklamání.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *