CZC mi dluží 200 000 Kč!

Koupil jsem si u CZC notebook, který jsem vzhledem k ceně 199 990 Kč a skutečnosti, že to byl nejdražší a nejvýkonnější herní notebook, který lze v ČR koupit, považoval za kvalitní, ale ukázalo se, že kvalitní rozhodně není…

Když jsem jej do 14 dnů vrátil, tak si CZC začalo vymýšlet různé výmluvy ohledně chybějícího klíčku od kufru, který v balení ani nebyl. Pak, že prý kosmeticky poškozený konektor jednoho z napáječů, kterého jsem si, bohužel nevšiml, při vybalování zboží a následném krátkém vyzkoušení, jsem prý způsobil já a musí mi zjistit cenu opravy u výrobce a do té doby nebudou dělat nic.

Jenže teď už uplynula zákonná lhůta pro vrácení mých 200 000 Kč a pořád se nic neděje. Nemám ani kvalitní notebook, ani svoje peníze!

Výmluvy CZC jsou skutečně směšné. Za prvé jsem normální uživatel a ne forenzní kriminalista, abych kontroloval každý milimetr plastu. Navíc na tom šuntu bylo tolik chyb v dílenském zpracování z výroby, že ulomený milimetrový kousíček z plastové výstelky konektoru mi už opravdu unikl.

Za druhé zjistit si a ověřit cokoliv je záležitost na 10 minut. Zvlášť, když máme Internet, smartphony atd. Výjimečně neschopným nebo svázaným byrokracií to může trvat maximálně několik dnů, ale rozhodně ne týdny!

Teď už CZC natvrdo porušuje zákon a reálně mi už dva dny dluží moje peníze, protože podle zákona mají na všechny svoje blbiny maximálně 14 dnů od odstoupení smlouvy. Jak je ale vidět, tak nikoho v CZC to nějak netrápí…

Přitom nejsem sám. Na webu dTestu podobný případ, ale se základovou deskou, řeší i pan Kubeš. Opět porušený zákon, nevrácené peníze a výmluvy: https://www.vasestiznosti.cz/stiznost/16446/vraceni-zbozi

Jak je vidět, tak v CZC si s nějakými zákony hlavu nelámou a klidně nezákonně zadržují lidem jejich peníze, aby s nimi mohli sami nakládat.

Proto každému radím: „Nenakupujte v CZC!“ Rozhodně ne nic drahého, protože své peníze už nemusíte jen tak snadno zase vidět.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *