Druhý největší bittorrent tracker ExtraTorrent.com skončil

Druhý největší bittorrent tracker ExtraTorrent.com oznámil úplné ukončení činnosti k 17. květnu 2017.

Zprávu přinesl server TorrentFreak.

Po serverech KickAssTorrent.com a Torrentz.eu se jedná o další obrovský torrent tracker, který nejspíš autorské svazy donutily ukončit činnost. Skutečný důvod ukončení činnosti ExtraTorrentu ale jeho administrátoři nesdělili, takže se dá jen odhadovat.

S ExtraTorrentem končí také jeho warezová releasová grupa ETGR. Ta samotná by podle moderátora „SaM“ mohla pokračovat dál, pokud sežene dost finanční podpory a bývalých členů ETGR ochotných pokračovat v činnosti.

Každopádně nám tato událost ukazuje, že autorské svazy nejspíš našly způsob jak prorazit bariéru warezového světa a donutit provozovatele největších bittorentových sítí k ukončení činnosti. Dá se očekávat, že tento trend bude dále pokračovat.

ExtraTorrent.com byl druhý největší BitTorrent tracker, tedy server zajišťující komunikaci mezi uživateli výměnné síě, hned za serverem ThePirateBay.org

České BitTorrent trackery, z nichž jsou prakticky jen dva významné velikosti – CzTorrent a TreZzoR vypadají, že se jich tyto události zatím nijak netýkají a z provozu na serverech není znát ani žádné znepokojení.

V Česku je však nejoblíbenějším zdrojem warezu filesharingový server Uloz.to, ale i zde vypadá situace velmi klidně.

Do budoucna se ovšem dá očekávat, že se autorské svazy nakonec zaměří i na lokální hráče nejen v České republice.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *