Komu se vyplatí druhý pilíř? Vládě!

Všechny reklamy a lákadla na druhý pilíř jsou sice pravda, ale záměrně vynechávají některé informace, takže se jedná o největší bezohledné obírání lidí o peníze, jaké jsem zatím v České republice zažil!

V dnešních dnech můžete vidět spoustu reklam ve stylu: „Za 500 Kč měsíčně vám v penzi budeme vyplácet 750 Kč!“

Ano, to je pravda… Ovšem takové reklamy už vás neinformují o jedné základní věci a tou je pokles kupní síly koruny. Více o této problematice píšu v článku Penzijní fond – nejspolehlivější cesta k chudobě!

Jestliže tedy za 22 let, od roku 1990 do roku 2012, podle mého výpočtu, klesla kupní síla koruny o 86% a druhý pilíř by existoval už tehdy, stalo by se následující:

V roce 1990 si od vás druhý pilíř vezme 500 Kč a za 22 let budete mít důchodový věk a přesně podle slibů vám bude vyplaceno 750 Kč. Ale za oněch 750 Kč si koupíte jenom to, co jste si mohli původně, v roce 1990, koupit za 105 Kč! Čísla na papíře sice vzrostla, ale vám doslova zmizelo 395 Kč z každé vaší pětistovky! A do budoucna to odhaduji na ještě víc!


Nebojte se, ono vám to ve skutečnosti nezmizelo, to u peněz ani nejde. Peníze jsou jako voda – mohou měnit podobu, skupenství a přemisťovat se, ale jen tak nezmizí. Vaše peníze má prostě někdo druhý…

Všechny tyto reklamy a druhý pilíř vůbec, jsou jenom neskutečný vysavač na peníze lidí, kteří si toto neuvědomí. Samozřejmě stav, jaký popisuje reklama je nejideálnějším, takže skutečnost může být a pravděpodobně bude, ještě mnohem horší.

Jediný, komu se druhý pilíř velmi vyplatí, je vláda a všechny firmy na něj lákající! Proto můžete vidět tolik reklam, tolik obchodních zástupců a tolik snahy, abyste vstoupili. Je to doslova tiskárna na peníze… Ať jste tedy mladí nebo staří, bohatí nebo chudí, zdraví nebo nemocní, druhý pilíř se vám nikdy nevyplatí, ale vysaje vás!

Pokud tedy znáte někoho, kdo chce do druhého pilíře vstoupit nebo vás láká nějaký „poradce“, ukažte mu prvně tento text a zeptejte se ho: „Co na to říkáte? Co si za 20, 30, 40 let za ty peníze koupím? Bude to více než dnes za ty, které Vám dám?“. Patrně se zarazí, začne se zakoktávat a těkat očima po místnosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *