Kreditní karta: Antikorporát #2

Kreditní karty jsou nejšířeji nabízeným bankovním produktem, protože je lze prodat opravdu téměř každému. Mohou je mít lidé s malými příjmy, důchodci, dokonce za určitých podmínek i studenti.

Proč banky neustále každému kreditky nabízí a snaží se je prodat? Rozhodně to není tím, že by banky byly takoví lidumilové.

Pokud kreditní kartu používáte tak, jak Vám ukazují reklamy – tedy si kupujete cokoliv chcete jenom proto, že se Vám to líbí, můžete tím zabřednout do kolotoče nikdy nekončícího dluhu, v němž nakonec Vy jste ten, který platí, platí, platí a nemá nic a skutečným vítězem je banka.

Proto si dávejte pozor na kreditní karty! Je to jedna z nejsnazších cest jak se dostat do dluhů. Navíc v kombinaci se skutečností, že normální úvěr se schvaluje podle Vašich aktuálních příjmů. Ovšem kreditní kartu dostane schválenou jednou a když v budoucnu o příjem přijdete, můžete snadno vyčerpat peníze, které nebudete mít aktuálně jak zaplatit…

Chytré je kreditkou platit jenom věci, které Vám opět peníze vydělají. Ovšem toto je výjimečné použití pouze ve výjimečných situacích. V normálním životě používat kreditku nemůžu doporučit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *