Nemáte peníze? Nemáte lidská práva!

Politici to mají těžké. Neustále někdo upozorňuje na nepravosti. To politiky brzdí v jejich kšeftících a nebezpečně tak hrozí, že se ven dostane něco, co nemá… Teď tomu bude konec. Kdo nemá peníze, musí být zticha!

Geniální řešení se zrodilo v mysli ministra vnitra Milana Chovance. I on ve svém resortu musel neustále řešit stížnosti. Ročně si v ČR na policisty stěžuje 2000 lidí. To je velice nemilé, protože to vrhá špatné světlo na její práci, na ČR pohledem z Evropy i na samotného ministra.

Počet stížností by se sice dal snížit zkvalitněním práce policie. Ovšem s tím je moc práce a navíc, proč by chudí lidé, které podle stížností trápí práce naší policie nejvíc, měli mít vůbec nějaká práva? Vždyť jsou tady jenom na to, aby pěkně makali, odváděli daně, platili, drželi ústa a pěkně nakonec pošli vyčerpáním někde bokem před důchodovým věkem.

A tu právě přišel ministr Chovanec s geniálním plánem: Podání stížnosti na policisty bude zpoplatněno! Zatím „jenom“ částkou 1000 – 1500 Kč, však až si to „ovčané“ zvyknou, poplatek se dá kdykoliv upravit.

Tak a teď si taková matka samoživitelka s dvěma dětmi pořádně rozmyslí, jestli jim dá najíst nebo jestli si podá stížnost například na laxnost policie při provádění exekuce na majetek (bývalého) manžela, který s ní už nežije, když jí nebo dětem vykonavatelé ublíží na zdraví a přihlížející policista opravdu jen přihlíží.

Stejně tak i student, který nemá peněženku rodičů vždy otevřenou, si pořádně rozmyslí jestli zaplatí výdaje se školou nebo jestli si podá stížnost na policistu, který ho bezdůvodně vzal tonfou po hlavě, protože si dnes potřeboval ulevit.

A když vás přepadnou, surově zbijí, okradou a policie to neřeší? Ležite zmlácení v nemocnici, o dost peněz jste přišli, musíte platit výdaje s léčbou a ještě dostáváte jenom nízkou nemocenskou místo plné mzdy. Opravdu pořádný důvod si rozmyslet, jestli máte ještě další peníze na podání stížnosti…

Někdy mi skutečně připadá, že si z nás politici dělají legraci a snaží se z České republiky udělat otrokářský režim pro běžné obyvatele a neomezené království pro sebe, kontroverzní lobbisty a miliardáře. Zbavit nemajetného člověka možnosti podat si stížnost na státní složky dokonce odporuje i Listině základních práv a svobod, protože lidé si pak ze zákona nejsou před zákonem rovni a ten kdo nemá peníze, stává se doslova otrokem, který si musí nechat líbit vše a dovolání nemá nikde.

Spousta lidí řekne, že dát 1000 Kč nebo 1500 Kč není žádný problém. Ale tak to není! V ČR je hodně lidí, kteří žijí z minimální mzdy, z nemocenské, utrpěli různá onemocnění, úrazy, musí se starat například o dítě a nemají volných 1500 Kč jen tak.

Já sám jsem byl mnohokrát v mladém věku v situaci, kdy jsem prostě neměl 1500 Kč a kdy to pro mě bylo skutečně hodně peněz. Vím o mnoha lidech, kteří to tak mají stále i v dnešní době.

Osobně si myslím, že politik a vládní představitel, který toto navrhuje, tak nemá na svém místě co dělat! Nevím jaké zájmy a čí zájmy tímto sleduje, ale rozhodně se nejedná o zájmy lidí obecně a o zájmy demokratického státu.

Zastávám názor, že v demokratické společnosti musí mít každý občan, byť by byl sebenuznější, možnost stěžovat si na chování státu a jeho složek. Omezování takového práva odporuje základní myšlence demokracie a dělá z občana skutečně jen otroka oligarchické společnosti prominentů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *