Nepřizpůsobivý – hýčkaná budoucnost národa!

Nikdy jste nebrali drogy, nikdy jste nevyrabovali obchod, nikdy jste nevybrali někomu kapsy, nikdy jste neukradli auto, nikdy jste neseděli ve vězení a naopak se snažíte vydělávat poctivě, dosáhnout co nejvyššího vzdělání, vlastními silami si zajistit bydlení a ke stejným hodnotám vedete i své děti? Výborně! Patříte k nejvíce utiskované skupině!

Už delší dobu si všímám toho, že v naší vlasti to mají nejtěžší lidé, kteří se přes všechny překážky snaží žít poctivě, živit se vlastní prací nebo výdělečnou činností, zajistit si pěkné a čisté prostředí k bydlení, vychovávat své děti k tomu, aby byli slušnými lidmi.

Slušný člověk to má zkrátka v Česku těžké. Nikde nemá zastání, všude platí maximální ceny, nemá žádný nárok na úlevy.

A čím víc se snažíte, tím víc dostáváte od systému jednu bombu za druhou. Schválně si třeba zkuste pokusit se přestěhovat s rodinou za prací, do toho si zvýšit kvalifikaci při práci a ještě umožnit dokončit vzdělání i svým dětem. Systém vám okamžitě pořádně práskne hlavou o mantinel, abyste věděli, že takhle tedy ne a příště si to dvakrát rozmysleli. Pokud se vám to náhodou všechno povede, tak většinou to vypadá jak když řecký běžec Feidippidés, po bitvě u Marathonu, doběhl do Athén, kde se slovy „Zvítězili jsme“ na místě zemřel vyčerpáním.

Naopak takový „nepřizpůsobivý“, jenž jenom krade, pije, o nic se nestará a pro společnost je potřebný zhruba jako rakovina pro tělo, tak ten má svá práva a je systémem náležitě hýčkán. Nedej Bože, že by se někdo opovážil do jeho parazitického života položit jenom stébélko nebo dokonce naznačit, že mu to nechce platit.

Nedokážu odpovědět na to proč je v dnešní době tak výhodné nebýt slušný člověk, ale naopak zcela nepřizpůsobivý bez majetku, který má nárok na všechno, ale povinnosti žádné – respektive nevymahatelné a kdo by je vymoci chtěl, je okamžitě označen za zločince.

Vím jenom jedno. Naše civilizace je postavena a žije z práce, chování, myšlení a kultury slušných lidí. Lidí, kteří vytváří hodnoty, vychovávají své děti jako slušené lidi a dodržují pravidla.

Úroveň naší civilizace je neudržitelná, pokud se díky maximálnímu házení klacků pod nohy slušným lidem a naopak hýčkání nepřizpůsobivých, dostaneme do stavu, kdy na jednoho slušného člověka bude deset nepřizpůsobivých.

Podle mého názoru by měl stát nejvíce podporovat slušné lidi, kteří se snaží, budují si bydlení, vzdělávají se a snaží se vychovávat své děti k slušnému životu.

Jestli je někdo „nepřizpůsobivý“ a jeho životním cílem je jenom krást, pít, nepracovat a tyranizovat své okolí, tak podle mého názoru patří do zařízení, kde mu náležitě prakticky ukáží jak se chovat, pracovat a dokud se to nenaučí, tak nepatří ven mezi slušné lidi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *