Proč se nedívám na zprávy a nečtu noviny

Na zprávy se zásadně nedívám a noviny nečtu. Vedu tak lepší, šťastnější život a každému bych doporučoval to samé.

Je potřeba si uvědomit, že veškeré zprávy, které si můžete v ČR číst jsou nějakým způsobem vybrané nebo upravené. To proto, aby mohly být šokující a negativně šokující. Vydavatelé novin, nyní provozující i největší zpravodajské servery už dávno přišli na to, že šokující negativní zpráva přitáhne asi desetkrát více čtenářů než jakákoliv pozitivní zpráva.

Ve světě komerčních médií pak jde hlavně o peníze a tedy o sledovanost, prodejnost novin a proklikovost článků i reklam na nich umístěných.

Proto je zájmem vydavatelů zpráv vydávat co nejvíce „šokující“ obsah, aby čtenáři nakupovali noviny po hrstech, klikali jako při záchvatu epilepsie a čučeli do obrazovek s vypoulenýma očima, bradami na podlaze a tekoucí slinou na košili.

Nějaké držení se reality nebo dokonce nestranná objektivnost jde stranou. To jsou hlavní důvody proč jsem se rozhodl už před lety nedívat se na zprávy v televizi a nečíst ani noviny. Nehodlám být vystresovaná ovce a dojná kráva zpravodajských vydavatelství.

Nakonec, má-li se dít něco, co se mě bude dotýkat, dozvím se to z odborných a objektivních zdrojů – například od účetní, z odborných diskusí z oblasti práva a podobně. Pokud by snad měla být další světová válka, počítám, že exploze bomby v domě nebo tanku na ulici bych si mohl všimnout také… A tím zbytkem se nehodlám rozčilovat.

Místo času věnovanému prostoduchým zprávám raději čtu knihy, podívám se na dobrý film nebo v metru poslouchám audioknihu. Navíc, pokud nemusím myslet na Babiše, Zemana, Kalouska, Putina, separatisty, dělníky v příšerných podmínkách pracujících za směšné částky na východě a dělníky v ukázkových podmínkách pracující za horentní sumy na západě, tak mi hlavou táhnou myšlenky o vlastních věcech a o vlastním životě.

Pište si, že pět minut přemýšlení o vlastních záležitostech vám pomůže mnohem více, než pět dnů přemýšlení o slovníku prezidenta.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *