Proč státu vadí prodej RPG byty?

Státním představitelům velice vadí prodej společnosti RPG Byty miliardáře Zdeňka Bakaly. Proč? A proč to Bakala prodal?

Premiér i prezident se v ČR shodnou málokdy. Ovšem včera si notovali takovým způsobem, že jeden za druhého mohli dokončovat věty. Prodej společnosti RPG Byty vadil oběma.

Proč to ale státu tak vadí? A proč společnost Bakala prodal právě teď. Podle toho, co vím, viděl jsem a dokázal jsem si domyslet je situace jednoduchá:

Kolem RPG Byty bylo napětí už dávno. Stát tlačil na to, aby nájemníci RPG Byty mohli své byty získat do osobního vlastnictví, ale zároveň za ně nemuseli platit cenu, která by byla tržní nebo dokonce jen předpokladatelná za byt. Byly zde i snahy byty dát téměř zadarmo – respektive za 40 000 Kč za kus, což je v dnešní době cena za byt absolutně směšná a v podstatě se to rovná vyvlastnění.

Navíc celková nálada v ČR byla taková, že to opravdu vypadalo, že k něčemu takovému může dojít. Nelze se tedy moc divit Bakalovi, když se cítil jako řek, který má peníze v bance. Rozhodl se tedy zachovat úplně stejně a všechno vybrat – tedy celou společnost RPG Byty prodat za jakoukoli přijatelnou cenu a peníze poslat do bezpečí.

Podotýkám, že nebyly prodané byty jako takové, ale jenom společnost RPG Byty, která je vlastní. Veškeré smluvní závazky vůči všem stranám, včetně státu, jsou tedy zachovány. Co se tedy mění a proč vládním představitelům vadí změna vlastníka?

Je to jednoduché. Vědí, že dotlačit českého Bakalu k tomu, aby byty v podstatě rozdal za pár korun by bylo snadnější a i pokud by to nebylo zcela OK ze strany státu, tak co se v Česku uvaří, to se v Česku sní – ruka ruku myje a prošlo by jim téměř cokoliv.

Ovšem nyní, když společnost koupil Německý investor už si stát nemůže dovolit tolik, protože už se nehraje jenom na malém českém písečku za stodolou, kde když při hře někdo dostane pořádnou ránu pod žebra, tak se to neřeší, protože to nikdo neviděl. Vědí, že teď budou muset hrát výhradně podle práva, podle smluv a nemůžou ani manipulovat s médii, protože by museli zmanipulovat i všechna Německá.

A to opravdu naštve! Poznal jsem to už ve třetí třídě, když spolužáci chtěli vzít slabšímu klukovi svačinu a zjistili, že ji snědl už cestou do školy… Jaká zrada!! Přesně tak se nyní museli cítit i premiér s prezidentem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *