První web cenzurovaný Babišem

ČR se v těchto dnech přidala po bok států jako je Čína, kde je běžné cenzurovat Internet. Podle zákona o hazardních hrách, který protlačil tehdejší ministr financí Andrej Babiš, má Ministerstvo financí právo zablokovat kterýkoliv web a poskytovatelé připojení k Internetu mají povinnost za mezit v přístupu na tento web všem svým uživatelům.

Před pár dny se na tento seznam cenzurovaných webů dostal první z nich:
https://1xbet.com/

Pokud se Vám odkaz nenačítá nebo se Vám na něm načítá cokoliv jiného než „online sázková kancelář“, pak už Váš poskytovatel připojení (operátor) blokuje daný web. Napište mi do komentářů jakého máte operátora a jak blokování vypadá! Dostanete informační hlášku? Nebo je jen web „nedostupný“?

Obejít toto blokování je jednoduché. Stačí si nastavit alternativní DNS server, jaký není pod správou žádného z poskytovatelů připojení k Internetu. Jak to máte udělat Vám řekne Google, který ostatně provozuje vlastní DNS servery zdarma pro všechny, případně můžete použít i svobodné a necenzurované DNS servery českého správce domén CZ.NIC. Adresy DNS serverů najdete například na mém webu.

Co si myslíte o cenzuře vy? Klidně mi to napište do komentářů.

1 komentář na „První web cenzurovaný Babišem“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *