Štěstí je potřeba zažívat už dnes | Motivační video

Dobrý den, dnešní video bude o štěstí. Co potřebujete k tomu, abyste byli šťastní? Spousta lidí Vám řekne, že…

…potřebuje pozici – nějakou speciální ve firmě – manažera, generálního ředitele a podobně nebo že potřebuje obrovský dům, potřebuje luxusní auto, potřebuje jachtu, potřebuje vlastní letadlo, že by byli šťastní kdyby měli sto miliónů na účtě a podobně.

Většinou tohle lidi říkají, protože to vidí v reklamách, vidí to v televizi a myslí si, že tohle to je synonymum štěstí. Samozřejmě peníze jsou potřebné pro život – pokud jich máte velký nedostatek, nedá se vést plnohodnotný život. Ale tohle to samo o sobě Vám štěstí nezajistí. Lidi se dělí jenom na dvě skupiny a to jsou šťastní a nešťastní.

Pokud se nenaučíte být šťastní dnes, tak nebude šťastní ani zítra i když budete mít třeba sto miliónů, i když budete mít luxusní auto, i když budete mít luxusní dům, protože tohle to samo o sobě Vám štěstí nepřinese.

Proto se musíte naučit žít život tak, abyste byli šťastní i dnes – každý den, nejen to odkládali na někdy – opravdu si našli to, co Vás dělá šťastnými a dělali to každý den.

Já třeba, proto za mnou vidíte to pozadí, jsem šťastný, když můžu jít někam ven do přírody, projet se na kole a tady takto strávit den.
V podstatě nic víc k tomu životu nepotřebuji, takhle jsem prostě šťastný a to mi úplně bohatě stačí. Vím a vyzkoušel jsem si to, že prostě jakákoliv pozice ve firmě, jakékoliv peníze a cokoliv, co jsem kdy měl za různé dobré věci mi tohle to prostě nenahradí a neobětoval bych tohle to – tuhle svoji svobodu kvůli ničemu. Pokud bych to třeba udělal, jako že jsem to mnohokrát, samozřejmě, udělal v životě, tak potom zjistíte, že potom máte třeba nějakou luxusní kariéru, máte velký příjem, ale stejně jste nešťastní z toho.

Takže dlouhodobé cíle a nějaké velké cíle jsou určitě super, a je skvělé jich dosahovat, ale nemusíte kvůli tomu obětovat celý svůj život, nemusíte kvůli tomu obětovat vztahy se svojí rodinou, s přáteli a podobně, protože když potom toho cíle dosáhnete, může se Vám stát, že – tak jak to říkal jeden můj profesor na škole – utrpíte vítězství: Sice získáte to, co jste chtěli, ale zjistíte, že štěstí Vám to nepřineslo.

Takže zamyslete se nad tím, co vůbec chcete ve Vašem životě? Co by Vám přineslo to štěstí? Zkuste si představit, že už máte ten největší dům na světě, máte sto milionů dolarů na účte, máte Lamborghini v garáži a co byste dělali? Co byste potom dělali?!

Co by Vás potom udělalo šťastnými, když už teda máte ty miliony, máte ten dům, máte to Lamborghini v garáži, tak co teď budete dělat?

Potom se půjdete projít do té přírody s tím, že teď už teda můžete být šťastní, protože máte na účtě sto milionů?
Na to ale nemusíte čekat, až je tam mít budete – to můžete jít rovnou!

Ono je to i vidět krásně v reklamách! Třeba reklama na EuroJackot Sazky. Neustále se honíme, lidé se starají o to, aby měli elektroniku neustále při sobě, byli neustále na příjmu, na mailech, na telefonech, měli chytré hodinky, které jim to budou oznamovat vibrováním, mohou si přečíst e-mail přímo na hodinkách, aby teda ani vteřinu nebyli mimo kontakt.

A ten miliardář, který je tam, že vyhrál EuroJackpot, tak to je týpek, který tam chodí po pláži v košilce, nemá u sebe vůbec nic. Nemá u sebe žádný mobil, nemá u sebe žádné chytré hodinky, nemá u sebe vůbec nic – jenom si tam někde leží na pláži nebo leží v síti a tohle to mu potom všichni závidíme: „Teda ten člověk se má, to je tak super bez mobilu, bez ničeho, jenom tak si tam spokojeně leží, užívá si sluníčka a nemusí vůbec nic řešit…“

Ale vždyť my ostatní taky nemusíme vůbec nic řešit. Taky nemusíte být dvacet čtyři hodin denně na telefonu, nemusíte na e-mail odpovídat do pěti vteřin, nemusíte okamžitě zvedat telefon. Když si o víkendu vyrazíte někam, telefon vypnete, vykašlete se na všechno, tak ono se taky nic nestane.

Takže musíte se prostě naučit prožívat to štěstí i v rámci normálního života, protože pokud se to nenaučíte a nebudete šťastní s tím, co máte teď, nenaučíte se například dát si vztahy do takového pořádku, aby už teď Vám nějak fungovaly, aby už teď jste mohli prožívat šťastné chvilky, tak i pokud někdy v budoucnu obětujete zbytek toho, co ještě máte a co Vám ještě funguje a svého času proto, abyste dosáhli nějakého mega úspěchu třeba finančního nebo kariérního a podobně, tak to štěstí Vám to stejně nepřinese. Protože i ta reklama ukazuje, že nejšťastnější je ten týpek, který tam jenom leží a nemá u sebe žádný mobil – nemá nic – má jenom košilku a klid.

Takže nad tím se zamyslete. Pokud se Vám toto video líbilo, budu rád, když mi dáte like a přihlásíte se k odběru. Já Vám děkuju a mějte se pěkně!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *