Věková diskriminace: Ve 36 letech končíte!

Věková diskriminace je závažný problém zaměstnanosti, je nelegální, ale stále častá. Paradoxně s dikriminací kvůli „stáří“ mají problém už i mladí lidé.

Nedávno mě jedna moje známá upozornila na zajímavý inzerát na facebooku, který vypadá takto:

Inzerát Šantovka Olomouc

Drzost některých firem nezná mezí. Nejen, že porušují zákon, ale ještě jim přijde úplně normální to veřejně prezentovat. Tento inzerát je diskriminační hned ze dvou důvodů – pohlaví, kdy provozovatel kina vyžaduje pouze ženy a věku, kdy provozovatel žádá jen věk 20 – 35 let. Ve 36 letech je tedy už, podle provozovatele tohoto kina, člověk příliš starý a končí. Ještě, že Angelina Jolie, které je 38 let, už práci má a žije v USA. Kdyby si ji měla hledat dnes v ČR, pravděpodobně skončí jako nezaměstnaná kvůli „vysokému věku“.

Inzerát volnamista.cz

Situace v ČR se nikdy nezlepší, dokud takové chování budeme považovat za normální a tolerovat jej. Podobné praktiky by si nikdo neměl nechat líbit. V těchto případech má povinnost ÚP provést kontrolu a vyvodit z ní důsledky. Uvidíme, jak svoji povinnost splní.

Co se týče mě osobně, nemám nikdy v plánu navštívit žádné z kin provozované firmou COOL & FUNNY WORLD s.r.o., která při své činnosti takto porušuje zákon. Zastávám postoj, že kdo nehraje fér, zaslouží si vyřadit ze hry. Ve světě businessu má každý zákazník svoji peněženku jako hlasovací zařízení a ten, pro koho nebude hlasovat, půjde z kola ven.

Je tedy jen na nás, co všechno budeme tolerovat a čemu řekneme rázné ne a vyřadíme to svým nezájmem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *