Vodafone: „Ano, platíte za nic a tak je to správně!“

Operátoři se v tomto státě chovají podobně jako faraoni v Egyptě. Oni mohou všechno, běžný člověk nemůže nic – jen makat a platit. Ovšem i vláda faraonů, živoucích bohů, jednoho dne skončila naprosto obyčejně tím, že i „živoucím bohům“ bylo ukázáno, že ani oni si rozhodně nemohou dovolovat úplně všechno… Pochopí tohle někdy i operátoři?

Nedávno jsem přenášel telefonní číslo od Vodafone k jinému operátorovi. Přenos se uskutečnil přesně v polovině měsíce a očekával jsem tedy fakturu na poloviční částku. Faktura ale přišla na 100% ceny tarifu za celý měsíc.

Docela mě to naštvalo a už jen z principu jsem podal reklamaci. Byl jsem docela překvapený, když mi zpět přišla odpověď Vodafonu, že je vše úplně v pořádku a mám normálně platit a držet ústa:

„Můžeme říci, že měsíční poplatky za služby účtujeme vždy na začátku nového účtovacího období. V případě, že v průběhu měsíce služby ukončíte (číslo přenesete k jinému operátorovi), přesto hradíte celý měsíční paušál.“

Takový postoj jsem vůbec nečekal. Vodafone si účtuje za službu, kterou neposkytl a ještě to považuje za úplně normální.

Osobně mám tedy štěstí, když jsem telefonní číslo mohl používat „celou půlku měsíce“, protože lidé, kteří od Vodafonu odejdou na začátku měsíce, mu musí zaplatit celý paušál doslova za nic.

Fakturu uhradím, ale rozhodně si to nemíním nechat pro sebe. Nejsme žádné ovce, které mohou operátoři jen stříhat a arogantně kopat do ohrady! Okamžitě tedy podávám také stížnost k ČTÚ k prošetření VOP (Všeobecných Obchodních Podmínek) Vodafonu.

Pokud se někomu ze čtenářů také stalo, že mu Vodafone účtoval něco podobného, nenechte si to líbit a napište na ČTÚ také, protože ČTÚ se věnuje jednotlivým problémům podle počtu stížností.

Je na čase, aby operátoři pochopili, že nejsou žádný neomezený vládce a nemohou si dovolovat všechno! Obyčejný člověk taky nemůže v práci odpracovat jeden den a dostat výplatu za celý měsíc. Nevidím důvod, proč by zrovna Vodafone a operátoři obecně měli být nějaký výjimka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *